RĪGA UN RĪGAS EBREJU KULTŪRAS MANTOJUMS

Iepazīstiet Rīgas arhitektūru un pilsētas ebreju kopienas vēsturi! Ekskursijas laikā Jūs apmeklēsiet Vecrīgu, Maskavas priekšpilsētu, Kluso centru un lielisko Žaņa Lipkes memoriālu Ķīpsalā.


Apskates objekti

Vecrīga

Sinagoga Peitevas ielā

Bijušais Rīgas Geto Maskavas priekšpilsētā

Rīgas centrāltirgus

Klusais centrs

Žaņa Lipkes memoriāls Ķīpsalā


Apraksts

Ekskursija sākas ar pilsētas senākās daļas apmeklējumu - Vecrīgu, kuras bagātīgais kultūras mantojums ļauj iepazīt Latvijas vēsturi. Vecpilsētā atrodas arī skaistā Peitavas ielas sinagoga.


Aiz vecpilsētas atrodas Maskavas forštate Rīgā, kas savu nosaukumu guvusi dēļ tās atrašanās uz sena tirdzniecības ceļa uz Maskavu. Kopš 20.gadsimta 30.gadiem tur atrodas Rīgas Centrāltirgus. Ekskursijas laikā izstaigāsiet tirgus teritoriju un apmeklēsiet bijušo Rīgas Getto teritoriju, apmeklējot arī Getto muzeju un uzzināsiet Latvijas ebreju kopienas vēsturi 20.gadsimtā.


Jūgendstila arhitektūras pērles ieraudzīsiet Rīgas Klusajā centrā. 20.gs.sākumā jūgendstils izmainīja Rīgas izskatu, krāšņi dekorējot ēku fasādes ar mistiskām un apburošām maskām un simboliem.


Ekskursijas noslēgumā apmeklēsim seno zvejnieku un ostas strādnieku apmešanās vietu Ķīpsalu. Mūsdienās salas pievilcību nodrošina bagātīga atjaunotu koka ēku kolekcija, nesteidzīgā atmosfēra un skats uz Vecpilsētas baznīcu torņiem. Ķīpsalas apmeklējuma noslēgumā dosieties uz Žaņa Lipkes memoriālo muzeju un uzzināsiet par cilvēka drosmi un nesavtību, glābjot Rīgas ebrejus 2.pasaules kara laikā, nodrošinot viņiem slēpni savā Ķīpsalas mājā. Muzejs ir nominēts 2014.g.Eiropas padomes muzeju balvai.


Ekskursijas garums - 5 stundas

Valodas: latviešu, angļu, krievu, itāļu, spāņu, vācu


Ekskursijā iekļauti:

Gida pakalpojumi,

Transports (sagaidīšana /nogādāšana Rīgas ostā vai viesnīcā),

Ieejas maksa muzejos.


 

 

 Cena


1 personai: 169 EUR

2 personām: 109 EUR no cilvēka

3 personām: 89 EUR no cilvēka

4 personām: 79 EUR no cilvēka

5 personām: 69 EUR no cilvēka


RĪGA UN RĪGAS EBREJU KULTŪRAS MANTOJUMS
RĪGA UN RĪGAS EBREJU KULTŪRAS MANTOJUMS
RĪGA UN RĪGAS EBREJU KULTŪRAS MANTOJUMS
REZERVĒT ŠO EKSKURSIJU
JŪSU VĀRDS E-MAIL IEVADIET DROŠĪBAS KODU
DATUMS TŪRES NOSAUKUMS
DROŠĪBAS KODS
КOMENTĀRS